Ar suteikiamos paskolos su bloga kredito istorija?

Paskolos įsiskolinusiems yra suteikiamos, tačiau svarbu nepamiršti, kad turimi įsipareigojimai ir pradelstos skolos yra skirtingos sąvokos. Turintiems kitus įsipareigojimus klientams, paskolos yra suteikiamos, svarbu tik, kad įmokų suma neviršytų 40% gaunamų pajamų. Kai pradelstos skolos ar išieškojimai yra registruojami išorinėse registruose, galimybė gauti paskolą mažėja ir praktiškai artėja prie nulio kai išieškojimus vykdo antstoliai.

Padidintas kreditavimosi aktyvumas, kai per ribotą laikotarpį padidinamas esamų įsipareigojimų skaičius, yra taip pat rizikos požymis, tačiau mažai kas žino, jog šis požymis didėja vien tik ieškant geresnio pasiūlymo. Kreditavimosi aktyvumas yra vertinamas pagal suformuotų ataskaitų skaičių. Tad jei ieškojote geriausio pasiūlymo ir kreipėtės į kelias įmones, Jūsų rizikingumas bus padidėjęs nes įtakos tam turi kiekviena atlikta patikra. Klientui pageidaujant, pateiksime preliminarų pasiūlymą, o privalomą vertinimą atliksime tik jei pasiūlymas Jums bus priimtinas. Tokiu būdu savo kredito istorijos nepabloginsite.

Kas yra kreditas su bloga kredito istorija?

Turintiems pajamų šaltinį asmenims paskolos išduodamos, bet reikėtų nepamiršti, kad visos esamos ir buvusios skolos yra fiksuojamos kiekvieno asmens kredito istorijoje. Kredito istorijos negalima ištrinti ar pataisyti. Paskolą grąžinus, ji bus padengta, bet iš istorijos ji niekur nepradings. Kredito istorija tampa bloga laiku nesumokėjus kredito įmokos, neapmokėjus telekomunikacijų ar elektros sąskaitų. Dažnai žmonės tvarkingiau moka stambesnes įmokas ir mažiau rūpinasi interneto ar kabelinės televizijos mokesčiais, bet kredito istorijai visi šie mokėjimai turi vienodą įtaką. „Nerimtų“ mokėjimų nebūna, tad Jūsų kredito istorija gali nukentėti dėl smulkmenų ar užmaršumo. Bloga kredito istorija gali apsunkinti galimybę gauti paskolą ar pabloginti jos sąlygas. Vertinant paraiškas dėl automobilio lizingo ar paskolos su automobilio įkeitimu, kai kurių mokesčių mokėjimo tvarkingumą, galime vertinti šiek tiek lanksčiau, dažniausiai tai būna telekomunikacinių ar panašių paslaugų mokesčiai.

Paskolos turintiems įsipareigojimų ar įsiskolinimų

Išieškojimai per antstolius – tai vienas blogiausių įrašų kliento kredito istorijoje. Kai tai įvyksta, mokėjimų pirmenybę protinga būtų suteikti antstoliams neperduotoms paskoloms. Laiku apmokėtos paskolų įmokos padės išvengti dar vieno tokio įrašo. Išieškojimus per antstolius negalima „ištaisyti“ – jie lieka kredito istorijoje ir paverčia ją „bloga“. Šis užrašas nesikeis, nepriklausomai nuo Jūsų mokėjimo antstoliams tvarkingumo, tad jeigu renkatės ką apmokėti – sumokėkite neuždelstos paskolos įmoką.

Kiekvieną atvejį vertiname individualiai, tačiau privalome laikytis visų reikalavimų ir įvertinti vartojimo kredito gavėjo galimybę prisiimti finansinį įsipareigojimą. Vertinant galimybę prisiimti finansinį įsipareigojimą, leidžiama vadovautis kaip registrų ar informacinių sistemų gauta informacija, taip ir vartojimo kredito gavėjo pateiktais įrodymais. Kliento pateikta informacija yra labai naudinga, ji gali padėti padidinti paskolos sumą ir palankiau įvertinti finansavimo sąlygas. Pavyzdžiui, dirbant su individualios veiklos pažymėjimu, informacijos apie Jūsų gaunamas pajamas išorinėse registruose nebus, bet savo pajamas Jus galite pagrįsti banko išrašu. Dėl šios priežasties visuomet prašome pateikti informaciją, kurios automatinėse sistemose nėra ar gali nebūti. Kliento pateikta informacija yra svarbi ir vertinant turimus ar pradelstus įsipareigojimus. Išorinėse duomenų bazėse pateikta informacija gali būti tiesiog pasenusi, tad esant nesutapimams rekomenduosime kreiptis į kreditorių ir informaciją atnaujinti. Paskola – tai laikinas sprendimas, o pati veikla yra griežtai reguliuojama. Griežtai reglamentuotoje veikloje stebuklai nėra įmanomi, galima tik atlikti nuodugnesnę analizę ir taikyti šiek tiek skirtingas metodikas. Kitose šalyse įdarbintiems asmenims ar asmenims turintiems įsiskolinimus (paskolas), finansavimą suteikti galime, bet negalėsime suteikti finansavimo uždelstų skolų turintiems klientams.

Siekiame maksimaliai įgyvendinti Vartojimo kredito įstatyme nustatytą atsakingo skolinimosi principą. Tikrai nerekomenduojame imti paskolą tam, kad sumokėti jau turimos paskolos įmoką, turėsite 2 skolas ir tik dar daugiau išlaidų. Atsakingo skolinimo nuostatai numato, kad prieš suteikdami kreditą, turime įvertinti kliento kredito istoriją, kuri susideda iš finansinių įsipareigojimų ir mokėjimų istorijos.

© 2019 UAB Sotero LT Visos teisės saugomos